fbpx

Asansörlü Ev Taşımanın Avantajları

Asansörlü Ev Taşımanın Avantajları

Asansörlü Ev Taşımanın Avantajları

Asansörlü nakliyatın faydaları arasında taşınma işlemini hızlı bir şekilde sonuçlandırabilmek vardır. Taşınmak insanlar için çok büyük sıkıntıdır. Eski evdeki eşyaları toplayıp bu eşyaları yeni eve dizmek oldukça zahmetli bir şeydir. Taşınma sırasında da en büyük problem yaratan şey ise büyük eşyalardır. Bu tür eşyaların bir evden alınıp diğer eve nakliyesi sırasında hem hasarlar meydana gelebilir hem de taşıma işlemi çok uzun sürebilir. Eskiden evdeki bu büyük eşyaları taşıma firmasında çalışan kişiler tek tek indirirlerdi. Oldukça zahmetli olan bu yöntem taşınma işleminin günlerce sürmesine neden oluyordu. Fakat günümüzde artık asansörlü nakliye şirketleri var. Bunlar sayesinde hızlı ve sorunsuz bir şekilde ev taşıyabilmek mümkün hale geldi.

Kimseye Rahatsızlık Vermeden Taşının

Asansörlü taşımacılık bize ne gibi fayda sağlar diye düşünenlere söylenebilecek önemli noktalardan bir tanesi çevredeki kimseye rahatsızlık vermeden taşıma işleminin gerçekleştirilebileceğidir. Eşyaları binanın içinden insanların indirmesi ya da çıkarması gürültülere sebebiyet verebilir. Bu da komşuları rahatsız edebilir. Fakat asansörlü nakliyatın sayesinde çevreye verilen rahatsızlık düzeyi en aza indirilebilir. İnsanların balkonları ya da camları aracılığıyla eşyaların taşınması apartman içerisinde de sıfır gürültü olmasını sağlar. Bu yöntem sayesinde gürültü o kadar aza indirilir ki yan dairedeki komşu dahi taşındığınızı anlamaz.

Eşyaları En Hızlı Taşımanın Yolu

Asansörsüz ev taşımayı tercih eden kişiler tüm eşyaların insan gücü ile taşınmasını ve bunun da çok uzun sürede yapılacağını göze almalıdır. Nakliye şirketinde kaç kişi olursa olsun, şayet eşyalar bu kişiler tarafından taşınıyorsa bir günde ev taşıma işlemi tamamlanamayabilir. Bir insanın tek seferde taşıyabileceği eşya miktarı bellidir. Bu yöntem ile her bir eşya tek tek indirilmelidir. Fakat asansörlü ev taşıma hizmetleri sayesinde tek seferde pek çok eşyanın taşıması gerçekleştirilebilir. Bu asansörler geniş bir yapıya sahip. Ayrıca taşıyabileceği ağırlık miktarı da oldukça yüksek. Bundan dolayı tek seferde fazla sayıda eşya taşınabilmesi mümkün. Bu sayede de ev taşıma işlemi hızlı bir şekilde sonuçlandırılabilir.

Eşyalarınızın Zarar Görmediğine Emin Olun

İnsan gücüyle taşınan eşyalar ister istemez zarar görebiliyor. Çalışan işçiler dikkatli olsalar bile apartmanların içlerinin dar olması ya da dairenin kapısının geniş olmaması gibi nedenlerden dolayı eşyalar hasar alabiliyor. Bu hasarı en aza indirmenin yolu da asansörlü taşımacılıktan geçiyor. Asansörlü taşımacılık sayesinde eşyalar hiçbir yere çarpma riski olmadan evlere kolay bir şekilde taşınabilir. Bu şekilde de her bir eşyanın güvenle eve geldiğine emin olunabilir.

Asansörlü ev Taşıma

Taşımacılıktaki İş Gücünü Azaltın

Asansörlü ev taşımanın bir başka avantajı ise iş gücünü büyük ölçüde azaltacak olmasıdır. Klasik taşıma işlemlerinde eşyaların bir an önce taşınabilmesi için fazla sayıda çalışan tutulması gerekiyor. Çalışan sayısı azsa taşıma işlemi çok uzun sürebiliyor. Daha az iş gücü olmasını isteyen kişilere ise nakliyatı asansörlü yapmaları tavsiye edilir. Asansörlü taşımacılık ile insana duyulan ihtiyaç da azalır. Daha az kişi ile daha hızlı taşınma bu yöntem ile yapılabilir. Asansörlü nakliye ile insanın gücünün yerini asansör alıyor. Bu yüzden de iş gücü büyük oranda azalıyor.

Kaçıncı Kat Olursa Olsun Eşyalarınızı Kolay Bir Şekilde Taşıyın

Günümüzde binaların birçoğu yüksek katlı. Bir bina ne kadar yüksekse taşıma da o kadar zor oluyor. Örneğin 7. Katta oturan bir kişi taşınma sırasında tüm eşyalarını 7 kat indirmek ya da çıkarmak durumunda kalıyor. Binaların içerisindeki asansörler taşınma için kullanılabilse de büyük eşyaların taşımaları merdivenleri tek tek çıkarak yapılması gerekiyor. Bu da hem çalışanlar hem de ev sahibi için işi bir hayli zorlaştırıyor. Fakat asansörlü taşıma kaçıncı kat olursa olsun sorunsuzca taşınabilmeyi olanaklı kılıyor. İster 3. Kat isterse 8. Kat olsun asansörlü nakliyeler aynı şekilde yapılıyor. Bundan dolayı taşıma işlemini kolay hale getirmek isteyen kişiler asansörlü nakliye firmalarını tercih ediyor.

Binaya Zarar Vermeden Taşının

Asansörlü taşımacılık ile eşyaların zarar görmesi engellenebildiği gibi binaların da hasara uğramaması sağlanıyor. Binanın içerisinden işçilerin indirdiği eşyalar binanın duvarlarına ya da bina içerisindeki asansörlere zarar verebiliyor. Bu da diğer bina sakinlerinin sinirlenmesine neden olabiliyor. Böyle bir zararın olmaması adına da asansörlü taşıma şarttır. Asansörlü taşıma bina dışarısından eşyaların taşınmasına olanak verdiği için bina içerisine de hiçbir şekilde zarar vermeyecektir.

Asansörlü Taşımacılıktan Nasıl Faydalanılır?

Asansörlü taşımanın faydalarından ben de yararlanmak istiyorum diyorsanız ilk olarak bir nakliye şirketiyle anlaşmanız gerekiyor. Günümüzde pek çok nakliye şirketi artık asansörlü taşıma hizmeti veriyor. Bir şirket ile anlaşmaya varmadan önce farklı şirketlerden de fiyat öğrenmekte fayda var. Firmaların hizmetlerinin ve fiyatlarının karşılaştırılmasının ardından anlaşmaya varılmak uygulanabilecek en iyi yollardan birisidir. Asansörlü eşya taşıyan kişiler taşıma işlemlerinin hızlı ve pratik bir şekilde sonuçlandığını göreceklerdir. Bu özelliklerinden dolayı da birçok insan artık bu yöntem ile taşınıyor.

Yorum Yap
Yorumlar

Yorum Yok!