fbpx

Ev Eşyaları Taşınırken Nasıl Paketlenmeli

Ev Eşyaları Taşınırken Nasıl Paketlenmeli

Ev Eşyaları Taşınırken Nasıl Paketlenmeli

Ev eşyalarını paketleme yöntemleri, ev taşıma sürecin hem işinizi kolaylaştıracak hem de ev eşyalarınızın korunmasını sağlayacaktır. Çünkü birçok insan ev eşyaları paketleme yöntemleri konusunda bihaber olduğu için ev eşyalarını düzgün bir şekilde paketleyemiyor, bu neticede de eşyalar zarar görüyor. Fakat yazımızda belirttiğimiz ev eşyalarını paketlenirken dikkat edilmesi gerekenler sayesinde ev eşyalarınızı kolay ve güvenli şekilde paketleyebilir, bu ve bunun gibi sorunlara mahal vermemiş olursunuz.

Gereksiz Eşyaları Paketlemeyin

İhtiyacınız olmayan eşyaları belirledikten sonra bu eşyalardan bir şekilde kurtulun. Bu eşyaları bir de kolilere koyup, yeni taşınacağınız eve götürmenin hiç lüzumu yok. Hem bu eşyalar size zorluk yaratacak, gerekli olan eşyalarınızı yerleştirmenizi zorlaştıracaktır.

Kırılacak Eşyaları Dikkatlice Paketleyin

Kırılacak eşyaların paketlenmesi ve sağlam bir şekilde taşımak diğer tüm eşyalarınızı taşımaktan katbekat daha zordur. Bu yüzden gerek straforlarla, gerek gazetelerle gerekse de balonlu naylonlar aracılığı ile kırılacak eşyalarınızı özenle kolilere yerleştirin. Kırılacak eşyaların koli içinde birbirine temas etmemesi, zarar görmemesi açısından oldukça önemlidir. Kırılacak eşyaların, taşıma sürecinde kırılmasının nedeni de zaten birbirine çarpmasıdır. Eğer kırılacak eşyaların birbirine çarpmasını gazeteyle, naylonlarla vs. engellerseniz kırılmasını da engellemiş olursunuz.

Elektronik Eşyaların Paketlenmesi

Paketleme konusunda hassasiyet gösterilecek eşya türlerinden diğeri de elektronik eşyalardır. Bu eşyaların maddi değeri diğer eşyalardan fazla olduğu için ve de bir çarpma durumunda da bozulabilecek bir eşya türü olduğundan önemle paketlenmelidir. Paketlenme sırasında ise elektronik eşyaların koli içine straforlarla sabitlenmesi önerimizdir. Ayrıyeten elektronik eşyalar konusunda da taşıma şirketi çalışanlarından ihtiyatlı davranmaları konusunda ricada bulunabilirsiniz. Onlar da sizin ricanızı geri çevirmez, elektronik eşyaları birkaç kez fazladan sarabilirler. Bunların haricinde aracınız varsa birtakım elektronik eşyaları kendiniz de taşıyabilirsiniz. Mesela bilgisayarınızı, tabletinizi, dizüstü bilgisayarınızı ya da bu tarz taşınabilecek elektronik aletlerinizi kendi aracınızda taşımanız daha güvenli olabilir.

Ev Eşyaları Paketleme

Beyaz Eşyaların Paketlenmesi ve Taşınması

Beyaz eşyalar arasında dikkatli bir şekilde taşınması gereken en önemli eşya buzdolabıdır. Buzdolabı kesinlikle içi dolu bir şekilde taşınmamalı, taşınma işlemi öncesinde içi boşaltılmalı ve fişi de 1 gün önceden çekilmelidir. İçi dolu olursa içindekiler taşınırken zarar görür hem de ağır olur, taşınması zorlaşır. Bu ve bunun gibi durumların yaşanmaması için içi boşaltılmalıdır. Buzdolabı kalın bir naylon ile ya da battaniye ve ip yardımıyla oldukça sıkı bir şekilde 4-5 tur atacak şekilde sarılmalıdır. Bu tarz önlemler alınmazsa taşınma sürecinde buzdolabı hasar görebilir, çizilebilir ya da taşınma işlemi bittikten sonra arızalanıp, çalışmayabilir. Bu da maddi zararlara yol açar. Buzdolabı taşınması sırasında da kesinlikle tek başına, koca buzdolabı sırtlanmaya çalışılmamalıdır. Buzdolabı 2 kişi tarafından taşınılmalıdır. 1 Kişi buzdolabını sırtına almalı, arkadan 1 eleman da destek vermelidir ya da 2 kişi önden sırtına alabilir. Beyaz eşyalardan buzdolabının taşınması konusunda örnek versek de çoğu beyaz eşyanın taşınılması buzdolabının taşınılması ile aynıdır.

Koltuklar Nasıl Paketlenmeli ve Taşınmalı?

Eğer taşıma sürecinde koltuğun naylonları yırtılırsa koltuğun kumaşı, derisi de zarar görebilir, yırtılabilir. Bu bakımdan koltuğun iyi derece paketlenmesi, darbelere dayanıklı ve kolay bir şekilde yırtılmaması açısından önemlidir. Çünkü koltuk taşınırken bir yere takılsa koltuğun kumaşı yırtılır. Bunun için siyah streç ve kartonlar kullanılmalıdır. Gerekirse 2-3 kat fazladan paketlenme yapılabilir. Tek koltuklar, tek bir taşıma elemanı tarafından taşınabilir. Fakat ikili ve üçlü koltuklar taşınırken birden fazla taşıma elemanına ihtiyaç vardır. Üçlü koltuklar kapılardan geçirilirken dikkat edilmelidir. Aksi halde koltuklar, kapı pervazına çarparsa hem kapı pervazı kırılabilir hem de koltuklar hasar görebilir.

Giysiler Nasıl Paketlenmeli?

Elbiseleri paketlemek için bir bavul kullanmanız giysilerin korunması açısından iyi olacaktır. Çünkü bavul giysileri koruyabilecek en iyi nesnelerden biridir. Eğer bavulunuz yoksa da diğer eşyalar gibi kolileyebilir ya da poşetlere koyabilirsiniz. Takım elbiseniz ya da abiyeniz varsa bunları da özel kılıflarına koyarak taşımanız önerilir.

Yorum Yap
Yorumlar

Yorum Yok!