fbpx

Ev Taşıma Firmasında Bulunması Gereken 8 Nitelik

Ev Taşıma Firmasında Bulunması Gereken 8 Nitelik

Nakliyat firmalarında bulunması gereken özelliklerden en önemlisi şirketin güvenilir olmasıdır. Yeni bir eve taşınacak olan pek çok kişi eşyalarını nakliyat şirketleri ile taşıtıyor. Evdeki bütün eşyalar da nakliye sırasında bu şirketlere emanet ediliyor. Bundan dolayı da firmaların güvenilir olması çok önemli. Son dönemde çıkan haberlerde çok fazla korsan ev taşıma firması olduğu görülüyor. Bu korsan firmaların da birçoğu dolandırıcı oluyor. Evdeki eşyaları taşıma bahanesiyle alarak bu eşyaları çalabiliyor. Bundan dolayı bir nakliye şirketi ile anlaşmadan önce ilk olarak o şirket çok iyi bir şekilde araştırılmalıdır.

Kurumsal Olmalı

Bir taşıma firmasına güvenebilmenin en iyi yolu firmanın kurumsal olmasıdır. Etrafta çok fazla korsan nakliye firması varken kurumsal olmayan bir firmaya güvenmek çok doğru olmayabilir. Taşıma şirketiyle anlaşmadan önce ilk olarak firmanın internet sitesine bakmakta fayda var. Bir internet sitesi firmanın nasıl olduğuna dair ipuçları verir. Bundan dolayı da internet sayfaları dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Pek çok firma internet sitelerine verdikleri hizmetlere dair detaylı bilgi koyar. Bu bilgilerin okunması firmaya olan güveni de belirleyecektir.

İhtiyaca Yönelik Çözümler Üretebilmeli

Yeni bir eve taşınacak olan pek çok kişi taşınma işlemlerinin nasıl yapılması gerektiğine dair pek bir şey bilmez. Ev sahiplerini yönlendirmesi gereken kişi nakliyat firmalarıdır. Firmalar kişilerin isteklerini iyi bir şekilde dinlemeli ve varsa problemlerinin ne olduğunu anlamalıdır. Daha sonrasında ise bu problemlere gerekli çözümleri yine firma üretmelidir. Örneğin bir evde çok büyük bir mobilya varsa ve bu mobilya sökülmüyorsa onun evden nasıl çıkarılması gerektiğini ev taşıma şirketleri söylemelidir.

Gerekli Tüm Aracı Bulundurmalı

Eşyaların taşınabilmesi için farklı yöntemler kullanılabilir. Bu yöntemlere göre de farklı araç gereç tercih edilebilir. Bu yüzden bir nakliyat firması her ihtiyaca uygun araca sahip olmalıdır. Örneğin paketleme malzemeleri ev taşıma firmalarında bulunmalıdır. Bunun yanı sıra artık pek çok şirket asansörlü taşımacılığı da kullanıyor. Taşınma işlerinin çok daha kısa sürede ve sorunsuzca bitmesini isteyen kişiler asansörlü taşımaya sahip olan firmaları tercih etmelidir. Asansörlü taşımacılığın sağladığı en önemli avantaj eşyalara hiçbir zarar gelmeden birkaç saat içerisinde taşınmanın tamamlanabilmesini olanaklı kılmasıdır. Bundan dolayı iyi bir nakliye firması da müşterilerinin bu isteklerini göz önünde alır ve asansörlü taşımacılığı da bünyesinde bulundurur.

İlk Olarak Eşyaları İncelemeli

İyi bir ev taşınma firmasının ilk yapması gereken şeylerden bir tanesi evde bulunan eşyaları incelmektir. Eşyaların yapısının nasıl olduğunu bilmek taşımanın en önemli şeylerinden biridir. Bazı mobilyalar sökülüp yeniden monte edilebilecek türdendir. Bu mobilyaların nasıl söküleceğinin de önceden incelenmesi gereklidir. Ayrıca kapıların genişliğine de bakılması yine gereken unsurlardandır. Evdeki eşyaların bu kapıdan geçip geçemeyeceği araştırılmalı geçemeyecek gibiyse de o eşya evden nasıl çıkarılabilir konusunda bir çözüm üretilmelidir.

Doğru Planlama İle Ev Taşımalı

Taşınma işleminin sorunsuzca halledilebilmesinin yolu planlı çalışmaktır. Ev taşıma firmaları taşınma işi başlamadan önce eşyaları inceler. Bu inceleme sırasında da bir plan oluşturur. Bu planda mobilyaların paketlemesinin nasıl yapılacağı öncelikle hangi mobilyadan başlanacağı gibi bilgiler yer alır. Eşyaların hangi sırayla taşınacağına karar vermek iyi bir firmanın yapması gereken şeylerden birisidir. Bu tarz bir plan oluşturmak işleri çok kolaylaştırır.

Profesyonel Çalışanlara Sahip Olmalı

Evden eve taşımacılık yapan bir firma sertifikalı profesyonel çalışanlara sahip olmalıdır. Eşya taşımak kolay bir şey gibi görünebilir fakat oldukça titizlik isteyen bir iştir. Bazı firmalar sertifikası olmayan kişileri bünyesinde çalıştırıyor. Bu kişiler de mobilyaların nasıl taşınması gerektiğini bilmediği için eşyalara çok fazlaca zarar verebiliyor. Eşyalar en büyük zararı taşıma sırasında görüyor. Böyle bir zararın oluşmaması için de profesyonel çalışanlar ile kurulu bir şirket ile anlaşılması gerekiyor. Eşyalarının güvenliğine önem veren kişiler nakliye firması ile anlaşmadan önce çalışanları hakkında da bilgi almalıdır.

Sözleşme Yapmalı

Taşımacılığın olmazsa olmazlarından birisi sözleşmedir. Bir taşıma firmasıyla anlaşmanız demek o taşıma firmasına tüm mobilyalarınızı emanet ediyorsunuz demektir. Bundan dolayı sözleşmelerin yapılması elzemdir. Sözleşmede yer alması gereken temel şeyler firmanın adı, eşyaların alınacağı ve bırakılacağı adreslerdir. Sözleşmelerde bulunması gereken önemli ise maddelerden birisi nakliye firmasının eşyaları bir başkasına devredemeyecek olmasıdır. Ayrıca nakliye sırasında eşyalara zarar gelmesi ya da bir kazanın yaşanması halinde bu zararın firma tarafından karşılanacağı da kesin olarak sözleşmeye belirtilmelidir. Bunların yanı sıra asansörlü taşımacılık kullanılacaksa da bu yine sözleşmeye yazılmalıdır.

Güler Yüzlü ve Güvenilir Olmalı

Ev taşıma şirketlerinde olması gereken şeylerden bir başkası da güler yüzlü bir hizmet vermesidir. Güler yüz bir firmaya güvenmenin de anahtarlarından birisidir. Ayrıca iyi niyetli bir yaklaşım olduğu sürece sorunlar da çok kısa sürede çözüme kavuşturulacaktır. Bundan dolayı nakliyat firmaları güler yüzlü çalışanlara sahip olması çok önemli etkenlerden birisidir.

Yorum Yap
Yorumlar

Yorum Yok!