fbpx

İşyeri Taşıyacaklara 6 Tavsiye

İşyeri Taşıyacaklara 6 Tavsiye

İşyerini taşıyacak olanlara önerilen şeylerden bir tanesi her şeyin düzenli ve planlı bir şekilde yapılmasıdır. Taşıma denilince insanların akıllarına ilk olarak ev taşıma geliyor. Fakat pek çok insan işyerlerini de farklı bir yere taşıyabiliyor. Ev taşıma ile işyeri taşıma benzer özelliklere sahip olsa da işyeri taşımasında dikkat edilmesi gereken farklı hususlar da mevcuttur. Daha önce işyeri taşımamış olan kişilerinde işyeri taşımak için tavsiyelerin neler olduğuna bakması önemlidir. Bu sayede taşıma çok daha kısa bir sürede tamamlanabilir ve taşıma işlemleri sırasında herhangi bir problem yaşama riskiyle de karşılaşılmaz.

Bir Nakliyat Firması İle Anlaşın

Ofislerini farklı bir yere taşıyacak olan kişilere en çok önerilen şeylerde birisi bir nakliye firmasıyla anlaşılmasıdır. Nakliye firmaları taşıma işlemlerini çok daha kolay bir hale getirir. Bu firmalar sayesinde büyük mobilyaları nasıl yeni ofise götüreceğim diye bir dert ile uğraşmaya gerek kalmaz. Ofisin büyüklüğüne göre taşımayı yapacak aracın büyüklüğü de seçilebilir. Küçük bir işyerine sahip olan kişiler kamyonet tipi bir araca sahip olan nakliyat firmasıyla anlaşabilir böylece daha ekonomik bir şekilde taşıma işlemini tamamlayabilir.

Nakliyat firmaları seçilirken de çok dikkatli olunması gereklidir. Taşımacılık yaptığını söyleyen herkese güvenmek doğru değildir. Pek çok kişi nakliyat ile uğraştığını söyleyerek insanları dolandırıyor. Bundan dolayı işyerini taşırken nakliyat firması ile anlaşılacaksa ilk olarak bu firmanın iyi bir şekilde araştırılması şarttır.

Kolileme İşini Son Güne Bırakmayın

İşyerinde bulunan eşyaların paketlenmesi ve daha sonrasında kolilere konması kolay bir iş gibi görünüyor. Bundan dolayı da pek çok işyeri sahibi bu işi son güne bırakıyor. Fakat hem paketleme hem de kolileme sanıldığı kadar kolay değildir. Bundan dolayı taşınma işlemini kısa sürede halletmek isteyen kişiler taşınma gününden bir iki gün önce kolileme işlemlerini tamamlamalıdır. Eşyalar özellikle de evraklar ve dosyaların kolilere yerleştirilmesi bir düzen içinde yapılmalıdır. Böylece dosyalar ya da evraklar birbirine karışmaz daha sonrasında da herhangi bir problem ile karşılaşılmaz. İşyerlerinde bulunan evraklar oldukça önemlidir. Taşınması sırasında bu evraklara ekstra özen gösterilmesi bundan dolayı önemlidir.

Planlı Bir Şekilde Toparlanın

İşyeri taşıyacaklara pratik çözüm önerileri arasında önceden plan yapılması vardır. Toparlanmaya ilk olarak nerden başlanacağına karar verilmelidir. Toparlanma sırasında işler de bir yandan devam edeceği için ilk olarak toparlanması gereken şeye bu durum göz önüne alınarak karar verilmelidir. İşlerin devam edebilmesi için gerekli olan şeyler en son paketlenmeli ve yeni ofiste de ilk onlar açılıp yerleştirilmelidir. Böylece işlerin aksaması da minimum düzeye indirilebilir. Ayrıca hangi eşyaların ya da evrakların aynı kolilerde toplanacağına da karar verilmesi yeni ofiste bu eşyaları yerleştirirken kolaylık sağlayacaktır.

Eşyaların Listesini Çıkartın

İşyerlerinde oldukça önemli dosyalar, sözleşmeler, evraklar olabilir. Bu evraklardan bir tanesinin bile kaybolması çok büyük problemlere yol açabilir. Taşınmalar sırasında da kaybolmalar çok sık meydana gelir. Bu tarz bir sorun ile karşılaşmamak adına işyerinde bulunan tüm eşya ve evrakların listesinin çıkarılması önemlidir. Böylece evraklar bir düzen içerisinde toplanabilir ve kaybolmaların yaşanmasının önüne geçilebilir.

Yeni İşyerindeki Temizliği Tamamlayın

Taşınacak olan kişilerin akıllarında işyeri taşırken nelere dikkat edilmeli sorusu yer alır. Bu soruya verilebilecek yanıtlardan bir tanesi de yeni işyerinin temizliğinin önceden halledilmesidir. Taşınma gününe temizliğin bırakılması işleri zorlaştıracaktır. Ofisin içerisinde eşya yokken temizlenmesi çok daha kolaydır. Bundan dolayı da taşınmaya başlamadan bir gün önce temizlik yapılmalıdır. Ayrıca yeni ofise ait elektrik, doğalgaz ve su aboneliği de taşınmadan önce yapılmalıdır. Taşınma esnasında elektrik, su ve doğalgaza ihtiyaç olacaktır.

Taşınma İçin Birilerinden Yardım İsteyin

Kimseden yardım almadan taşınmak çok zordur. Taşınma işlemi tek başına halledilebilecek bir şey değildir. Özellikle büyük ofislerin taşınması için fazlaca insana gereksinim duyulur. Bunun için etrafınızdaki arkadaşlarından ya da akrabalarınızdan yardım isteyebiliriz. Bu kişilerin yardımları sayesinde taşınma çok daha kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirilebilecektir. Birilerinden yardım isteyemeyecek olan kişiler ise bunun için bir ya da iki günlüğüne çalışan tutabilir. Nakliye firmalarının çalışanları da taşınma konusunda yardımcı olacaklardır. Fakat bu her zaman için yeterli olmaz. Bu yüzden de temizlik şirketleri ile anlaşarak eşyaların yerleştirilebilmesi için çalışan kişi talep edilebilir.

Eksik Eşya Olup Olmadığını Kontrol Edin

Ofislerini taşıyan kişilerin en önem vermeleri gereken noktalardan bir tanesi taşınma sırasında herhangi bir eşyalarının kaybolup kaybolmadığına dikkat etmeleridir. Ofiste bulunana neredeyse her eşya çok değerlidir. Bundan dolayı da kaybolmaları çok büyük sıkıntılara yol açar. Böyle bir sıkıntı yaşanmaması için de zaten liste tutulması önerilmektedir. Tüm eşyalar yeni ofise getirilmesinin ardından herhangi bir eksik olup olmadığı kontrol edilmelidir. Eksik olduğu tespit edilirse de eski ofis yeniden kontrol edilmeli ya da nakliye firmalarıyla irtibata geçilmelidir.

Yorum Yap
Yorumlar

Yorum Yok!