fbpx

Ofis Taşırken Dikkat Edilecek 6 Husus

Ofis Taşırken Dikkat Edilecek 6 Husus

Ofis taşırken dikkat edilmesi gerekenler, ofisin kısa sürede, eksiksiz, sorunsuz ve güvenli bir şekilde taşınması için büyük önem teşkil etmektedir. Çünkü ofiste bulunan her bir dosya, belge iş için gereklidir. Ofis taşınırken yapılan bir hata sonucu bir rapor, sözleşme vs. bir şey kaybolur. Bu da daha büyük zararlara yol açar. Bu yüzden bu ve bunun gibi oluşacak durumların önüne geçmek için ofis taşırken dikkatli ve ihtiyatlı davranılmalıdır. Ofisinizi sorunsuz ve güvenli şekilde taşımanız için yazımızın devamında ofis taşırken yapılması gerekenler konusunda önemli hususlara değindik.

Hep Birlikte Hareket Edin

Ofisinizi taşırken çalışanlara görevler verin. Bu sayede daha kısa sürede ofisinizi taşırsınız ve de oluşabilecek sorunların da önüne geçmiş olursunuz. Çünkü takım çalışması sayesinde ofis taşıma sürecinde oluşacak karmaşayı da önlemiş olursunuz. Eğer ofisinizi taşıma sürecinde takım çalışması yapmazsanız, ofisinizi taşıdığınız sırada herkes birbirine girer, her kafadan bir ses çıkar. Bu yüzden mutlaka görev dağılımı yapılarak, ofis taşınmalıdır. Görev dağılımı yapılırken de her çalışana uygun görevler verilmeli, çalışanın altından kalkamayacağı görevler verilmemeli. Eğer çalışana uygun görevler verilmezse, hata yapar. Hata yaparsa da ofisin taşınma sürecinde aksaklıklar meydana gelir ve bu süreç uzadıkça uzar. Konuyu toplayacak olursak, mutlaka bir plan, program yapılmalı, ofisin taşınmasında yapılması gerekenler çalışanlara eşit şekilde dağıtılmalıdır.

Haftalar Önceden Müşterilerinizi Haberdar Edin

Ofisinizin konumunun değiştiğini, müşterilerinizle muhakkak paylaşmalısınız. Bunu da isterseniz haftalar önce isterseniz de aylar önce yapabilirsiniz. Çünkü taşınma sürecinde ya da taşındıktan sonra müşterileriniz ofisinizi arayabilir. Cevap alamadığı için de endişelere kapılabilir. Lakin ofisinizin taşınacağı haberini ve yeni ofisinizin numarasını ve konumunu müşterilerinizle paylaşırsanız, müşterileriniz taşınacağınızı bildiği için anlayışlı davranır. Taşındıktan sonra da yeni ofisinizin numarasıyla sizle irtibat kurur ya da direkt yeni ofisinize gelir. Müşterilerinize yeni ofise taşınacağınız konusunda haberdar etmek için de dilerseniz mail, dilerseniz SMS gönderebilirsiniz. Ayrıyeten, sosyal medya hesaplarınızdan da ofisin taşınacağı haberini vermek de daha fazla kişiye, daha kısa sürede ulaşmak konusunda faydalı olacaktır.

İletişim Araçlarını Daha Önceden Yeni Ofisinize Taşıyın

Ofisinizde kullandığınız telefon, faks, internet gibi iletişim araçlarını taşınmadan günler önceden yeni ofisinize taşımalısınız. Çünkü iletişim araçlarının taşınmasında bir problem meydana gelebilir. Eğer bu tarz problemler meydana gelirse de ofisinize taşındığınız gün bu iletişim araçlarından mahrum kalır, müşterilerinizle irtibata geçemezsiniz. İşinizi sağlama almak ve büyük bir yükten kurtulmak için bu iletişim araçlarını önceden ofisinize taşıyın ya da yeni bağlatacaksanız da bağlatma işlemlerini günler önceden tamamlayın.

Ofis Eşyalarını Taşımak İçin Büyük Bir Araç Seçin

Ofis eşyalarının az olduğunu, taşımak için çok büyük bir araca gerek olmadığını düşünmek gibi hatalar yapmayın. Ofis eşyalarını sığacağını düşündüğünüz araç kapasitesinden bir tık fazla kapasitesi olan araç bulmaya çalışın. Siz büyük bir araçla ofis eşyalarınızı taşıyın, bırakın ufak bir boşluk kalsın. Araç kapasitesinin ofis eşyalarınızın hacmine göre büyük gelmesi, ofis eşyalarınızın araca sığmamasından ya da sıkış tıkış gitmesinden iyidir.

Elektronik Eşya Kablolarını Dikkatli Toplayın

Elektronik eşyaların kabloları birbirlerine benzeyebilir ve bu yüzden de karışabilir. Bu tarz karışıklıkları engellemek için de dikkatli davranmanız gerekmektedir. Her topladığınız elektronik eşyanın yanına kablosunu sararak koymalısınız. Hatta çok karışık bir durum söz konusu ise kabloların üstüne hangi elektronik eşyaya ait olduğunu belirten bir yapışkan da yapıştırabilirsiniz. Eğer elektronik eşya kablolarında bir karmaşa durumu yaşanırsa yeni ofisinize elektronik eşyaları yerleştirirken zorluk yaşarsınız.

Paketlemeyi Çok İyi Yapmalısınız

Eşyalarınızı kolilere yerleştirme ve paketleme süreci eşyaların korunması ve zarar görmemesi açısından oldukça önemlidir. Çünkü ofis eşyalarını taşırken bir darbeden, çarpmadan koruyacak olan eşyalarınızı paketlerken kullandığınız malzemelerdir. Bu konuda ise elektronik eşyalarınızı kalın bir naylon ile ya da balonlu naylon ile 4-5 kez sarmalısınız. Bunu yaptıktan sonra da elektronik eşyalarınızı koliye, köpüklerle beraber güzel bir şekilde yerleştirmelisiniz. Köpükler, elektronik eşyanızın taşınırken koli içinde hareket etmesini, sağa sola çarpmasını engelleyecektir. Eğer içi köpük dolu olmazsa, eşya taşınırken koli duvarlarına sürekli çarpar ve zarar görür. Elektronik eşyalar da ufak bir çarpma sonucunda bile bozulacak kadar hassas oldukları için arızalanması çok kolaydır.

Yorum Yap
Yorumlar

Yorum Yok!