fbpx

Şehirler Arası Nasıl Ev Taşıtırım?

Şehirler Arası Nasıl Ev Taşıtırım?

Şehirler arası ev taşıma, iş için, evlenmek için, köye yerleşmek için, zorunlu göç için ya da yaşadığı şehirden sıkılan insanlar tarafından oldukça tercih edilmektedir. Şehirler arası ev taşıma yapılırken, insanların en büyük yakındığı nokta, şehirler arası taşıma fiyatlarının pahalı olmasıdır. Çünkü hem mazot parası hem de işçilerin parası hesap edildiği zaman bu taşıma işlemi, nakliye şirketine de oldukça pahalıya geliyor. Durum böyle olunca, nakliye şirketi harcadığı tutarın aynısını müşteriden isteyemeyeceği için, beklenilenden daha fazla miktara taşınılıyor. Şehirler arası ev taşıtmak için yapılması gerekenler aşağıda sıralanmıştır;

 • İşinin ehli bir ev taşıma şirketi ile anlaşın.
 • Evi taşıyacağınız gün kesinleştiğinde planlar yapmaya başlayın.
 • Başka bir şehre taşınacağınız için 2-3 hafta önceden, gidip o muhiti gezin.
 • Taşınacağınız evi, bomboş bir haldeyken görün. Bu sayede evdeki bir sorunu daha iyi tespit edip, gerekirse tamir ettirebilirsiniz.
 • Taşınacağınız evi, haftalar önce görmeye gidince, evde tamir ettirmeniz gereken bir husus da yoksa, hangi eşyayı nereye koyacağınız konusunda planlar yapın. Bu planlar, taşındığınız gün sizi rahatlatacaktır.
 • Birkaç gün önceden eşyalarınızı kolilere yerleştirin ve son taşınma hazırlıklarınızı halledin.
 • Taşınma günü geldiğinde de yaptığınız planlara uyarak, kontrollü bir şekilde taşının.

Şehirler Arası Ev Taşırken İhtiyacınız Olmayan Eşyaları Götürmeyin

Şehirler arası ev taşıma fiyatı, taşınacağınız mesafeye göre değişebileceği gibi eşyalarınızın çokluğuna göre de değişiklik gösterebilir. Bu yüzden, hem yeni taşınacağınız evde bir karmaşa yaşanmaması, hem de ev taşımaya vereceğiniz paranın da az olması için, ihtiyacınız olmayan gereksiz eşyaları atabilirsiniz. Bu sayede, hem az eşyayla taşınacağınız için taşıma ücretinde bir azalma meydana gelir hem de yeni evde eşyaları daha rahat yerleştirirsiniz. Aynı zamanda, ihtiyacınız olmayan eşyaları atmayıp, satabilirsiniz de. Bu sayede, işinize yaramayan eşyaları satarak, taşınma masrafını azaltabilirsiniz.

Şehirler Arası Ev Taşırken Mutlaka Bir Plan Dahilinde Taşının

Eğer bir planınız olmadan şehirler arası ev taşırsanız, büyük aksilikler yaşayabilirsiniz. Çünkü, şehirler arası ev taşımak yorucu bir iştir. Bu yüzden ev taşımanın zorluğunu hafifletmenin yolu bir plan yapmaktır. Plan yapmazsanız, ev taşıma hazırlığı sürecinde kafanız karışabilir, yanlış yapabilirsiniz. Bu yaptığınız yanlışlar da eşya kaybolması, eşyanın zarar görmesi gibi sonuçlar doğurabilir. Bu da maddi zarar açar. Böyle şeylerin yaşanması canınızı sıkar. Zaten, ev taşımak uğraş gerektiren bir süreç. Bir de bu tarz sıkıntılar meydana gelirse, çok zorlanırsınız. Şehirler arası ev taşırken, hangi eve taşınacağınız kesinleştiği andan itibaren hazırlık sürecinin başlaması gerekir. Aksi takdirde, geç kalabilirsiniz.

Şehirler Arası Ev Taşımada Nakliye Şirketi Çok Önemli

Şehirler arası evden eve ev taşıma konusunda nakliye şirketinin önemi küçümsenemeyecek kadar büyüktür. Çünkü, işin çoğunu nakliye şirketi yapacaktır. Dolayısı ile de işini iyi yapan bir nakliye şirketine ihtiyacınız var demektir. Bu nakliye şirketini bulmak için acele etmenize gerek yoktur. Yazımızda anlattığımız gibi yapıp, bir plan dahilinde haftalar önceden taşınma hazırlıklarına başlarsanız, iyi bir nakliye şirketi aramanız için de yeterli zamanınız olacaktır. Bu süreçte de gerek internet aracılığıyla gerekse de eşe dosta sorarak, sizin için en uygun fiyatı veren ve güvenli bir şekilde taşıyan nakliye şirketini bulana kadar araştırma yapmalısınız. Eğer, bu işi aceleye getirip, ilk gördüğünüz nakliye şirketiyle, şehirler arası ev taşıma yaparsanız, pişman olabilirsiniz. Çünkü, piyasada işini düzgün yapmayan birçok şehirler arası ev taşıma şirketleri mevcuttur. Siz de sorup soruşturmadan bir şehirler arası ev taşıma şirketiyle anlaşırsanız, işini düzgün yapmayan bir şirkete denk gelme olasılığınız vardır. Tüm bunların sonucunda da eviniz taşınırken nakliye şirketinin hatası yüzünden eşyanız zarar görebilir ya da kaybolabilir. Tüm bunlar sizin için zarardır. Bu yüzden, şehirler arası evinizi taşımadan önce iyi bir nakliye şirketi seçmelisiniz.

Şehirler Arası Ev Taşıma Fiyatları

Şehirler arası nakliye fiyatları, gidilecek mesafeye ve götürülecek eşyaların büyüklüğüne göre değişiklikler gösterebildiği gibi, kullandığınız nakliye şirketinin kalitesine göre de değişiklikler gösterir. Şehirler arası ev taşıma fiyatları aşağıdaki kriterlere göre belirleniyor. Bu kriterleri dikkatli okuyup, aşağı yukarı ne kadar fiyata evinizi şehirler arası taşıyabileceğini belirleyebilirsiniz.

 • Evin taşınacağı mesafe çok önemlidir. Nakliye şirketi, yolda geçirilecek süre ve yol giderken harcanan mazota göre fiyat biçecektir.
 • Taşınacak yerin ne olduğu da fiyata etki etmektedir. Eğer bir iş yeri ya da fabrika gibi bir yer taşınıyorsa, taşınacak eşyalar da büyük ve ağır olacağı için fiyat artacaktır. Fakat taşınacak yer bir evse fiyatlandırma daha düşük olur.
 • Eşyaların sigortalatılması da ücrete etki etmektedir. Şehirler arası ev taşınırken eşyalar mutlaka bir sigorta ile taşınmalıdır. Expertiz giderleri de ücrete ekleneceği için fiyat artar.
 • Nakliye şirketinin bilinirliği de fiyatı değiştirmektedir. Eğer, ülke çapında bilinen bir şirketle anlaşırsanız daha yüksek ücretler ödeyebileceğiniz gibi yeni kurulmuş, pek bilinmeyen bir şirket ile anlaşırsanız da daha düşük ücretler ödeyebilirsiniz.
Yorum Yap
Yorumlar

Yorum Yok!