fbpx

Sigortalı Ev Taşıma Nedir?

Sigortalı Ev Taşıma Nedir?

Sigortalı evden eve nakliye, eşyaların evden eve sorunsuz bir şekilde ev taşıyabilirsiniz. Bu konuda, eviniz taşınırken meydana gelebilecek tüm sorunlardan, kaskolu ev taşıma sayesinde nakliye şirketi sorumlu olacaktır. Bu sayede de ev taşınırken bir sorun oluşursa, bu sorunlardan da başınız ağrımamış olacak. Tabii ki, her türlü ev taşımada gerek şehirler arası gerekse aynı şehirde olsun, insanlar tedirgin olabiliyor. Fakat sigortalı ev taşıma sayesinde bu tedirginlikler yaşanmıyor. Çünkü taşınma sırasında bir problem olursa tüm sorumluluk nakliye şirketine ait.

Sigortalı Ev Taşıma Neden Tercih Edilmelidir?

Sigortalı ev taşımanın tercih edilme nedeni, en başta herhangi bir maddi zarara uğramamaktadır. Çünkü, şehirler arası ya da şehir içi ev taşıma sırasında, eşyaların başına ne geleceğini bilemeyiz. Şehirler arası ya da şehirler içi eşya taşınırken ya tüm eşyalar zarar görebilir ya da birkaçı zarar görebilir. Eşyaların zarar görmemesi için alınacak önlemlerin yanı sıra bir de eşyaların sigortasının nakliye şirketi tarafından yapılması gerekmektedir. Çünkü ev taşınırken, evi taşınanların bir hatası olamaz. Ev taşınırken hata yapabilecek bir taraf varsa o da nakliye şirketi tarafıdır. Evi taşıtanların bir hatası yokken durduk yere maddi zarara uğramaları saçma olur. Dolayısı ile nakliye şirketi, bir kaza durumunda ev sahibini büyük bir maddi zarara uğratacaktır. Ev sahibinin de bu tarz maddi zararlara uğramaması için mutlaka kaskolu ev taşınmalıdır. Eğer ev taşınırken, sigortalı bir şekilde taşınmamışsa ve bu ev taşınırken de bir kaza olmuşsa, evi taşıtan kişinin nakliye şirketinden bir hak talep edebilmesi için mahkemelerle vs. uğraşması gereklidir. Lakin sigortalı ev taşıma yöntemi kullanıldığında, ev taşınırken bir kaza olsa, evini taşıtan kişi çok rahat bir şekilde uğradığı maddi zararı, nakliye şirketinden sigortası olduğu için alabilir.

Sigortalı Ev Taşıma Fiyatları Ne Kadardır?

Sigortalı evden eve taşıma fiyatı, taşınacak evde bulunan eşyaların hacmine ve taşınacak 2 ev arasındaki mesafenin uzunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Bu tarz değişiklikler olduğu için de net bir şekilde sigortalı ev taşıma fiyatı veremeyiz.

Sigortalı Taşıma Türleri Nelerdir?

Sigortalı taşıma konusunda sigorta hizmeti verilecek durumlara göre de sigortalı taşıma çeşitleri mevcuttur. Sigortalı taşıma türleri aşağıda belirtilmiştir;

  • Tam Ziya: Nakliye edilecek eşya hasar gördüğünde tam ziya sigortalı taşıma sayesinde maddi zarar karşılanır.
  • Dar Teminat: Eğer yük taşınırken, yükü taşıyan araç devrilirse, kaza yaparsa ya da yanma gibi durumlar meydana gelirse dar teminat sigortalı taşıma sayesinde maddi zarar karşılanır. Fakat, belirtilen durumların dışında bir durum gelişirse, taşınan eşyaların eksik çıkması, çalınması ya da herhangi başka bir durumda maddi zarar karşılanmaz.
  • Geniş Teminat: Taşınan yük, taşınma işlemi bitene kadar geniş teminat sigortalı taşıma ile güvence altındadır. Fakat, taşınan eşyaların kendi kusurları bu sigorta ile karşılanmaz. Aynı zamanda, eşyalar araca yüklenirken ya da araçtan indirilip, eve çıkartılırken ki oluşabilecek sorunlar da karşılanacaktır.

Sigortalı Ev Taşıma Nasıl Yapılır?

Sigortalı ev taşıma yapmak için bilhassa yapmanız gereken sigortalı ev taşıma hususunda işinde iyi bir nakliye şirketi ile anlaşmaktır. Her ne kadar sigorta kapsamında eviniz taşınacak olsa da işinizi sağlama alıp, kaliteli bir nakliye şirketi bulmalısınız. Ardından nakliye şirketi ile birlikte sigortalı ev konusunda bir anlaşmaya varmalısınız. Ne gibi durumlar meydana gelirse, zararınızın karşılanacağını ya da hangi durumlar sigorta kapsam dışında olduğunu öğrenmelisiniz. Eğer bu konuları nakliye şirketi ile konuşmazsanız, anlaşma maddelerini düzgün bir şekilde incelemezseniz, taşıma sırasında meydana gelecek durumlardan dolayı sigortadan ücret alamazsınız. Bunun için, sigorta taşıma türlerinden size en uygun olanını seçip, hangi durumların sigorta tarafından karşılandığını iyice öğrenmeniz, taşıma sırasında sorun yaşamamanız adına size tavsiyemizdir.

 

 

Yorum Yap
Yorumlar

Yorum Yok!